• cengiz yıldız

Geleceğin Ufkunda

Güncelleme tarihi: 19 Ağu 2020


İnsanoğlunun hedeflerine doğru hırsla gittiği yollarda merak en güçlü silahı olacaktır. Merakla katedilen her araştırma insanlığı gelişimin ortasına doğru götürecek.

Bilginin ve ardındakinin peşine düşmüş olan insanoğlu yüz yıllardır kendi beniliğini aşıp evreni anlamanın derdinde. Kimsenin gidemediği uzaklara ulaşmak, duyulmamışı duymak ve görülmemişi görerek hayat denilen gerçekliğin içinde neden sorununu tamamlamak istiyor.


“Atalarınızı değiştiremezsiniz; fakat torunlarınızla ilgili olarak bir şeyler yapabilirsiniz.” Balzac

Atalarımızın çıktığı yolda bulduk kendimizi ve o yolun sonunu merak ediyoruz. Kesin olan bir ölüm var her insan gibi lakin ondan öncesinde kendi gücümüzün sınırlarında insan olmanın hakkını vermeliyiz. Yöneldiğimiz yollar ve kendimizin oluşturduğu yollarda da torunlarımız olacak. Belki biz göremeyeceğiz ama yolun çilesini azaltarak insanlığın kendini tanımasını hızlandıracağız.

Gerçekliğin geleceği

Ölüm biterecek belki dünyamızı ama bu umutların azalıp gücün kaybına sebep olmamalı. Hayat diye adlandırdığımız gerçekliğin bize dokunması mı yoksa bizim oluşturduğumuz bir gerçeklik mi hayat?

Belirlenen ve bize öğretilen bilgilerin içine girip anlamak istiyor insan. Neden böyle olmalı? Hangisi doğru hangisi yanlış? Neye göre? Duygularımız, bizi üzenler bizi kızdıranlar? Nereden öğrendik? Benliğimize ulaşmadan geleceğe kör bir şekilde koşmamalı insan.

#gelecek #teknoloji

13 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör