• cengiz yıldız

Cümle kurmak da neymiş

Güncelleme tarihi: 19 Ağu 2020


Okuma oranın veya bilinçli okumanın düşük olduğu zamanlarda dijitalden yazarak bir şeyler anlatmaya çalışan adamlara devrin delisi mi diyorlar acaba? Neden aptallıklar popüler geliyor bize.


yazı yazmak

Kitap okumamış insanlara göre yazı yazmak dünyanın en kolay şeyi. Kurgulamak, açıklamak ve hissettirmek onlara göre şans. Yüzeysel meselelerin kafa yorgunluğundan olsa gerek boş işler bunlar. İçerik yazmak hele hele ne ki?

“Yaşamı güzelleştiren, insanı hayata bağlayan, öz duygularla zenginleştiren edebiyattır." Suut Kemal Yetkin

Duygusuzca anlatmaya çalıştığınız şeyler havada kalan kelimelerdir. Pazarlama kanallarında ve iletişim kanallarında fazlasıyla önem taşıyan içerikler bu noktada yardımcınız olacak. Düzenli ve akıllıca anlatılan her şey karşı tarafa minimum hasarda iletilecektir. Farklı kültürden ve farklı yaşamlardan insanlarla birlikte yaşıyoruz. Herkesi kendimiz gibi zannedip kendi algılamızla yargılamamızın sonucunda anlaşmazlıklar ve iş hayatındaki olumsuzlukları gözlemleyebiliyoruzdur.

Anlatıyorum, anladın mı?

Sadece anlatmak da yetmiyor. Açıklamak, örneklemek ve hikayelendirmekle iletişim akışını kolay bir hale sokmak iki taraflı faydaya dönüşecektir. Yaptığınız işle alakalı terimlerin bile farklılığı toplumsal bir iletişim içerisinde ne kadar zorluklar çıkaracağını tahmin bile edemezsiniz. O sebeple "yazı yazmak" kadar basit görmeyin içerik üretmeyi. Kelimeler bildiğiniz kelimeler, sıfırdan keşfedilmedi ama bu evrenin bir matematiği var.


#sosyalmedya #içerikyönetimi #metinyazarlığı #reklamyazarlığı

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör