• cengiz yıldız

Sadeliğin huzuru

Güncelleme tarihi: 19 Ağu 2020


Dikkat çekmenin peşinde misiniz? Rahatsız etmek mi yoksa sakince durmak mı daha çok kendine çeker? Anlaşılır olmak daha önemli.


sade bir toplantı odası

İletişim araçlarını elinden yıllardır bırakmayan insanlar, kendilerinden çok varsayımlarıyla rasgele bir araç kullanımıyla kitleleri acımasızca etkiledi. Bir sonraki nesle "normal" olarak gelen her iletişim kanalları ve metodları evrimleşmiş-karmaşalaşmış anlamlara sebep oldu.

Dijitalleşen her şeyde de insanlar eski kötü alışkanlıklarını inatla sürdürmek istiyorlar.

Gözüme sokma!

Artık insanlar reklam ve "birden alakasız gelen" konulara karşı kör olmuş durumdalar. Kendileri istem dışı bir koruma kalkanı geliştirmiş gibi. Bunun sebebi de hep daha fazlasını isteyen insanların ulaşmak istediklerinin algı eşiklerini fazlasıyla yükseltmesinden dolayı.

Artık insanların "güzel" dedikleri farklılık öncülüğünde giden sade çizgilerde başlıyor. Ve bu furya modadan, pazarlamaya kadar etkilenmiş durumda. Tasarımların sade ve basitliğini "uğraşılmamış" bulanların hayal güçlerini pek fazla kullanmayan insanlar olduğunu düşünüyorum. Ayrıca toplumların "düşünme trendi" diye tabir edeceğimiz popüler kültürün toplumsal algılarının sonucu takip etmek de yapılan işler konusunda fazlasıyla önem taşıyor.

İnsanların gözüne sokularak, bütün renkler kullanılarak, "ben" nasıl anlarsam herkes öyle anlar bakış açısının sonucu sürekli pozitif görebilen insan olduğunu zannetmiyorum.


ok

#iletişim #dijitalpazarlama #marka #sadelik #minimalizm

24 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör