• cengiz yıldız

Video efekt kafaları

Güncelleme tarihi: 19 Ağu 2020


Pikselli cisimlerden insanlardan 3 boyutlu efektlerin gerçekliğini tartıştığımız şu günlerde mimik ötesine geçilmiş video efektleri dudak uçuklatır kıvamda.


transformers

Sadece bilgisayar oyunları da değil. Fazlasıyla endüstriyel bir pazar haline gelen gerçekçi 3 boyutu tasarımları her yerde görebiliyoruz. Filmler, reklamlar, iç mimari, mobilya, beyaz eşya, makine sanayi, elektronik ve hatta grafik tasarımda da boyut atlamak isteyenlerin tercihlerinden. Bu arada yapay zeka ile birleştirilen oyunların nerelere gideceğini merakla bekliyoruz.

Matbaanın buluşu gibi biraz farklı sektörlere de taş koymaya başlamış durumda. O kadar emekle kurulan stüdyolar, hazırlanan sahneler artık saatler içerisinde 3 boyutlu modellenip ister fotoğraf isterse video halinde sunuluyor.

Modern sanatın bu akımdan etkilenmesi de fevkalade görsel şölenlere yol açtı. Hatta fazlasıyla yaratıcı çalışmalar farklı sektörlere de ufuk açmış durumda. Durdurulamayan bu akım gerçekliğin yerini zorlama aşamasında.

Gerçekliğin birleşimi video efektlerle ortaya çıkarılan ürünler fazlasıyla tatmin edici ama teknoloji de durmadan gelişiyor ve şaşırtıcı görseller çok yakında.


üç boyutlu çizim

#videoefekt #3d #video #görselsanatlar

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör